Čtečky otisků prstů jsou pokládány za nejlepší metodu zabezpečení telefonu a proto jsou na rozdíl od drtivé většiny technologií Face Unlock používány a certifikovány i pro choulostivé operace internetového bankovnictví. Ale nic samozřejmě není dokonalé a jeden šikula z diskuzních kruhů Reddit to jednoduše dokázal ošálením ultrasonických senzorů čtečky prstů v displejích Samsungu S10 a S10 Plus pomocí 3D tiskárny a lekce kreativity. Stačilo jen vytvořit 3D otisk.

K tomu stačilo jen vyfotit si otisk prstu zanechaný na skle, který pak importoval do Photoshopu a použitím programu 3ds Max vytvořil 3D verze obrázku, která byla připravena k vytištění na 3D tiskárně. Té pak stačilo pouhých 13 minut k vytvoření sklíčka 3D otisku prstu, který neměl problém s odemknutím telefonu. Celý proces tak opravdu není nic složitého a i když se nejedná o stejnou úroveň jako překonání Face Unlock pomocí ukázání pouhé fotografie, tak si to rozhodně výrobce za rámeček nedá.

View post on imgur.com

Bylo by však naivní si myslet, že je na podobný postup náchylný jen špičkový Samsung, protože se podobně dá oblafnout asi každý telefon se čtečkou otisků v displeji. Uvidíme jak na tento fakt zareagují výrobci, protože jde opravdu o velmi citlivé téma. Otisky prstů jsou totiž používány jako ultimátní ochrana citlivých dat a funkcí telefonu, takže je v zájmu všech, aby tuto technologii nebylo možné ošálit tak jednoduchou metodou jako je vytištěný 3D otisk.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.