Na trůnu mobilního fotografování už usedl nový vládce a v podstatě neexistuje nikdo, kdo by dominanci Huawei P30 Pro v této kategorii zpochybňoval. Výsledky podrobných benchmarků a testů jsou toho jen důkazem a první uživatelské zkušenosti také výkon P30 Pro vynáší do nebes. Ale je nutno vzít v úvahu i poměrně nekompromisní cenu tohoto telefonu, protože konkurence je často výrazně levnější a pak takové srovnání nabývá na zajímavosti.

A od mých oblíbenců z webu Techtablets se včera objevilo velmi sympatické, objektivní a přehledné video srovnání foto-video výkonu právě Huawei P30 Pro proti Xiaomi Mi 9. Jak známo tak Mi 9 je fantastický v poměru cena výkon a není problém jej sehnat za méně než polovinu cenu konkurenta z Huawei. Výkonnostně a vybavením jsou si pak telefony často v podstatě rovny s výkyvy na obě strany, takže stojí opravdu fotoaparát u P30 Pro za obří rozdíl v ceně ? Mrkněte na video i pokud neovládáte jazyk Shakespearův, protože ukázky jsou poměrně přehledné i bez komentáře.

Určitě se vyplatí se na video podívat a posoudit ukázky jako videa, tak fotografií, ale podle všeho se Xiaomi Mi 9 rozhodně nemá za co stydět a ve spoustě kategorií naprosto drží krok. Huawei P30 Pro má jednoznačně navrch ve špatném osvětlení, tam je převaha zřejmá a drtivá, stejně jako u možnosti zoomu a nahrávání zvuku i videa. Obrazová kvalita a stabilizace jsou ale mnohem vyváženějším soubojem a dokazují fakt, že chybějící OIS u Mi 9 není až takovým problémem jak mnoho škarohlídů tvrdilo. Finální posouzení je samozřejmě na každém uživateli, ale obecně se sluší Mi 9 za danou cenu jen a jen pochválit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.