Společnost Xiaomi oznámila na svém MIUI fóru, že chce upravit strategii pro testování aktualizací MIUI u některých starších modelů Redmi. Konkrétně budou zastaveny aktualizace pro modely, které byly uvedeny před rokem 2016.

Co to přesně bude znamenat pro majitele těchto starších Redmi telefonů? Pokud máte v telefonu vývojářskou ROM, budete muset přejít na stabilní verzi. Hlavní rozdíl mezi vývojářskou a stabilní verzí je ten, že vývojářská dostává aktualizace každý týden, kdežto stabilní každé dva měsíce.

A o které telefony tedy půjde? Je to Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi Note 3 SE, Redmi Pro, telefony řady Redmi 4, Redmi Note 4 a Redmi 4A. Ostatních modelů Redmi se ukončení aktualizací zatím nedotkne. Pokud by došlo i na další modely Redmi, společnost včas podá informace na MIUI fóru. Xiaomi už nyní pracuje na nové verzi MIUI 11, která bude mít vylepšený design a podle posledních zpráv by zde měly být také omezeny reklamy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.