Ačkoliv je benchmark Antutu velmi vzdálen komplexnímu zhodnocení modelu telefonu po všech stránkách, tak se určitě jedná o velmi důležitý nástroj pro porovnávání výkonu samotných telefonů mezi sebou. A co si budeme nalhávat, každý si rád „poměřuje pindíky“, k čemuž je Antutu jako stvořené. Ale většinou se za bernou minci považuje žebříček měřený podle hrubého výkonu, což možná není tím nejlepším možným systémem porovnání. Co takhle poměr cena/výkon ?

Ve výsledcích Antutu se dá najít právě i žebříček cena/výkon a nutno dodat, že jde o velmi zajímavé pokoukání. Cena telefonu totiž samozřejmě hraje velkou roli a nejvýkonnější tak zdaleka nemusí znamenat nejlepší. Samozřejmě jde stále o velmi relativní řazení, které opět bere v potaz pouze výsledky konkrétního benchmarku a cenu, nikoli další extra výbavu, funkce nebo softwarovou odladěnost. Vše je navíc rozřazeno do kategorií vzhledem k ceně, což jen přispívá k lepší přehlednosti. Tak vzhůru na žebříček.

Kategorie s cenou 0 – 999 juanů (tedy 0 – 149 dolarů) :

Tady je asi vítěz poměrně jasný už dopředu a prvenství Redmi Note 7 (3GB+32GB) asi nikoho nepřekvapí. Na druhé příčce pak najdeme levnější Redmi 7 (3GB+32GB) a na třetí se probilo Lenovo K5 Pro (6GB+64GB).

Kategorie s cenou 1000 – 1999 juanů (tedy 149 – 298 dolarů) :

V další kategorii už tak jasno zpočátku nebylo a tak je první trojice poměrně překvapivá. Vítězem je Meizu X8 (4GB+64GB), druhé pak Lenovo Z5s (4GB+64GB) a třetí další kousek od Meizu, Note 9 (4GB+64GB). Až na šesté příčce najdeme Redmi Note 7 Pro.

Kategorie s cenou 2000 – 3000 juanů (tedy 298 – 447 dolarů) :

Tady už se dostáváme do velmi solidní vyšší střední třídy a znovu na špici boduje Lenovo se Z5 Pro GT (6GB+128GB), následované Meizu 16 (6GB+64GB) a Xiaomi Mi 9 (6GB+128GB). Do žebříčku se už dostalo i nové Vivo IQOO na čtvrté příčce.

Kategorie s cenou přes 3000 juanů ( tedy přes 447 dolarů) :

V high-end kategorii také nejde o žádná velká překvapení s prvenstvím Xiaomi Mi 9 Transparent Edition (8GB+256GB) následované Xiaomi Black Shark Helo (8GB+128GB) a OnePlus 6 (8GB+256GB). Až potom následují další těžké váhy, třeba Huawei Mate 20 najdeme na desáté příčce.

Je nutné podotknout, že jedná o žebříček za březen a poměr cena/výkon bude vždy poměrně subjektivním názorem, ale i tak jde o zajímavé čtení. Takže co na tyto žebříčky říkáte a jak byste to změnili z vašeho pohledu ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.