Po včerejších vzorcích fotek, které byly nafoceny telefonem Oppo Reno s využitím nočního režimu, tu máme další informaci o tomto přístroji. Jedna z jeho verzí, konkrétně ta, která bude mít 10× hybridní zoom dostane také podporu dvoupásmové GPS.

Tuto informaci sdělil na Weibo vice prezident Oppo, Shen Yiren. A pokud si vzpomenete na staré dobré Xiaomi Mi 8, pak si jistě také vzpomenete, že i tento telefon podporuje dvoupásmovou GPS. Ve své době se jednalo o první přístroj s podporou duálního frekvenčního navigačního družicového systému.

Oppo Reno s takovou GPS by měl pracovat paralelně v pásmech E1/L1 + E5/L5. Získaná data z navigačních a polohovacích družic jsou následně využita pro výpočet polohy s přesností až na 30 centimetrů. Toto zaměřování funguje velmi přesně i ve městech, kde systém dokáže odlišit skutečný signál od signálu, který je odražen od budov. Je také odolnější vůči rušení.

Kromě toho by měla mít tato verze Reno procesor Snapdragon 855 s 8 GB RAM a 256 GB interní paměti. A jak už od včerejška víme, fotoaparát budou tvořit tři snímače s rozlišením 48 MPix, 13 MPix a 8 MPix. Displej by měl mít užitnou plochu až 93,1%. Oficiální představení je připraveno na 10. dubna/apríla.