Líbí se vám pop-up kamery a chtěli byste, aby na podobném principu vyskakoval i displej? Zní to sice trochu bláznivě, ale Oppo si něco takového nechalo patentovat. Společnost je pověstná svými inovacemi a experimenty. Po modelu Find X s vyskakovací kamerou a chystaném modelu Reno, který by měl mít také pop-up kameru s designem „Shark Fin“ se možná dočkáme i sekundárního displeje, který se bude vysouvat nad primární.

Vše je zatím je ve fázi patentového podání, ale jak víme, Oppo je schopno tyto podivně vypadající návrhy dotáhnout do finále. Podle obrázků to tedy vypadá, že sekundární displej se bude vysunovat buď směrem nahoru a nebo na bok. V obou případech je přední kamera se senzory uložena v úzkém rámečku nad primárním displejem.

Jakou funkci by tedy měl mít sekundární displej? Nejspíš by asi jen zvětšil plochu hlavní obrazovky, což by se mohlo hodit například při hraní her. Ovšem když uvážíme, že většina dnešních telefonů má obrazovky větší než 6 palců a přidání další plochy navíc, zvlášť když oba displeje od sebe dělí rámeček s kamerou a dalšími senzory, je poněkud nepraktické. Ovšem těžko říci, zda zrovna tento patent uvede společnost do reálného života.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.