Ohodnoťte článek

Lei Jun, šéf Xiaomi, celkem nedávno potvrdil, že značka Redmi pracuje na své vlajkové lodi. Ta by měla být osazena procesorem Snapdragon 855, ale její uvedení je zatím v nedohlednu. A tak se kolem tohoto stroje sítí šíří jen jakési fámy. Po spekulaci, že špičkový model bude mít kapkovitý výřez, tu máme další zajímavůstku.

A tou jsou reálné fotky, které zvesela kolují na čínském internetu. Fotky údajně publikoval manažer Redmi. Kromě Leie Juna, který drží v ruce Xiaomi Mi 9, jsou na nich k vidění dva přístroje ležící na stole. A právě jedním z nich by měl být chystaný top model s čipsetem SD855.

Pokud je to skutečně on, tak zřejmě muselo dojít k designové změně, protože na displeji není ani stopy po jakémkoli výřezu. Přístroj má tedy to, čemu se říká Full-screen design. Mohlo by to tedy nakonec dopadnout i tak, že chystaná novinka bude mít pop-up kameru.

Co se týče dalších parametrů, tak kromě Snapdragonu 855 bychom se mohli dočkat 6,4 palcového displeje s FullHD+ rozlišením a integrovaným snímačem otisků. RAM by mohla mít 6 nebo 8 GB. Očekává se baterie s kapacitou 4000 mAh a rychlým 27 W nabíjením. Selfie kamera by mohla mít 32 MPix a jeden ze snímačů zadního fotoaparátu 48 MPix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.