O ohebném telefonu od značky Lenovo už slýcháme nějakou dobu ( a ne, nemyslíme oživenou Motorolu RAZR), ale prozatím jsme neměli možnost vidět jejich ideu přímo. Kolegové z Letsgodigital ale opět zapracovali a v hlubinách internetu našli patent z databáze WIPO s 11 nákresy právě ohebného telefonu od Lenova. Ty pak obratem přetavili ve velice zajímavé 3D rendery ukazující, jak by asi tento telefon mohl vypadat. Tedy pokud se reálně dostane do výroby…

Patent nám zobrazuje telefon s velmi protaženým displejem (odhadem se jedná pravděpodobně o poměr stran 21:9), který se dá ohnout díky pantu ve spodní části. Na zadní straně je pak dispozici sekundární menší displej pro potřeby selfie snímků, takže opět nebude potřeba se obtěžovat se selfie kamerkou a vše obstará jediný hlavní fotoaparát. Rámečky vypadají na první pohled poměrně tenké, i když horní a dolní jsou lehce širší, pravděpodobně kvůli umístění antén.

This slideshow requires JavaScript.

Design je to nepochybně zajímavý, ale z praktického hlediska poměrně kontroverzní, protože srolováním displeje si moc nepomůžete rozměrově a v rozloženém stavu není nárůst plochy displeje nikterak markantní. Nemluvě o problematické podpoře aplikací pro nestandardní poměr stran. Pro ohebné telefony dává mnohem větší smysl „rozkládací knížka“ ve stylu ohebných Samsungů, Huawei nebo chystaného Xiaomi, kdy je reálný benefit většího displeje po rozložení jasný. Ale třeba se mýlíme a Lenovo nám všem vytře zrak.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.