Výsledky benchmarku Antutu pro měsíc březen už jsou venku a Xiaomi se opět povedlo urvat první místo na žebříčku. Stejně jako v únoru slaví toto prvenství model Mi 9, když sesadilo z trůnu Nubia Red Magic Mars. Tentokráte se však nejedná o standardní model Mi 9, ale o speciální Transparent Edition, která zvládne v průměru 372.072 bodů oproti 371.878 u klasického modelu. Podotýkám, že se opravdu jedná o průměrné výsledky, takže samozřejmě lze dosáhnout vyšších hodnot.

Novinkové monstrum VUVO IQOO Monster se do žebříčku dostalo s výsledkem 365.430 bodů, což je lehce překvapující, protože tento telefon je vybaven také Snapdragonem 855 a hned 12 GB RAM. Další dvě místa pak okupují dvojčata od Samsungu, Galaxy S10 a S10+ s výsledkem o pár tisíc nižším. Následuje pak standardní verze VIVO IQOO s Nubia Red Magic Mars v závěsu, což je první kus se Snapdragonem 845. První desítku pak dovršují Honor V20 a Honor Mate 20X s procesory Kirin 980.

Uvidíme jak žebříčkem zamíchají nové kousky se Snapdragonem 855, jako třeba vyladěné specializované herní Xiaomi Black Shark 2. Zapomínat se nesmí ani na Huawei P30 a P30 Pro, které sice mají také „pouze“ Kirin 980, ale na výsledek má vliv samozřejmě mnohem více faktorů, než jen procesor samotný. Dubnový souboj tak bude opět na ostří nože.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.