Velké či malé vykousnutí displeje je tu s námi jako designový prvek už hezkou dobu a i když se v poslední době jen a jen zmenšuje, tak tu s námi ještě asi hezkou dobu v nějaké formě bude. Ostatně jedná se o nejjednodušší řešení tzv. full-screen displeje a spoustě fanoušků se navíc líbí. Čínští Xiaomi však podle všeho hodlají přinést do tohoto designu závan svěžího vzduchu inovace, tedy alespoň tomu nasvědčuje dvojice nových patentů, o které zažádali na Světovém úřadu duševního vlastnictví (WIPO). Tedy alespoň o tom hovoří informace kolegů z LetsGoDigital.

Prvním z patentů je v podstatě obrácené klasické vykousnutí pro dvojici selfie kamerek, které ale naleznete na ose telefonu ne pod horním rámečkem, ale spodním. Druhý patent pak umístil dvojici selfie senzorů do dolních rohů obrazovky telefonu, což je možná esteticky méně rušivé. Navíc má Xiaomi s umístěním selfie kamerky v dolní části displeje už zkušenosti ze série Mi MIX, i když se tento krok nesetkal s velkým nadšením fanoušků. Nové dva patenty si už dokonce vysloužily přezdívky, první se nazývá „zuby“ nebo „nozdry“ a druhý je pak označován jako „binaurální“.

Oba patenty se poprvé objevily 29. března, ale samozřejmě je těžké odhadnout kdy a zda vůbec se objeví v některém z telefonů Xiaomi. Většina patentů je ostatně pouhou teoretickou ochranou kreativního nápadu a do praxe se ani nedostane. Reálné to však je, protože Android 9.0 už umožňuje optimalizaci zobrazení pro podobné řešení displeje, takže neexistují zásadní softwarové překážky. Tak uvidíme, jak se s tím v Xiaomi poperou.