Shodou okolností jsme se včera zmínili o telefonu Nokia X71 a ještě včera se nevědělo, kdy bude tento model uveden, jaké budou jeho přesné parametry a také cena. Během 24 hodin je vše jasné, protože telefon je oficiálně na světě. Můžeme tedy s jistotou shrnou jeho specifikace a podívat se na jeho cenovku.

Nokia X71 má několik prvenství v rámci své domovské stáje. Je prvním Nokia přístrojem s trojitým hlavním fotoaparátem a také první telefonem s „děrovaným“ displejem. A u obrazovky ještě chvíli zůstaneme. Její úhlopříčka je 6,39 palce a má podporu technologie PureView. Rozlišení je 2316×1080 pixelů, poměr stran 19,3:9 a užitná plocha 93%.

A rovnou přeskočíme k hlavnímu fotoaparátu. jak již bylo řečeno, tvoří jej tři snímače. Primární 48 MPix senzor má světelnost f/1.8 a optika pochází z dílen Zeiss. Sekundární snímač má rozlišení 8 MPix a je širokoúhlý se záběrem až 120°. Třetí senzor má 5 MPix a clonu f/2.4. Nechybí podpora AI funkcí a optimalizace pro focení za špatného světla. Přední kamera má 16 MPix.

Jako procesor byl použit Snapdragon 660 s GPU Adreno 512, 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, kterou lze dále rozšířit. Telefon běží na Android Pie na platformě Android One. Baterie má kapacitu 3500 mAh a výrobce nezapomněl ani na podporu rychlého 18 W nabíjení. Snímač otisků je uložen na zadním panelu. U Nokia X71 najdeme i technologii OZO Audio pro kvalitnější zvukový záznam.

Telefon bude nabízen pouze v černé barvě a na tchajwanském trhu by se měl objevit 10. dubna/apríla. Jeho cenovka je nastavena na 11990 tchajwanských dolarů, což je v přepočtu zhruba 388 dolarů. Na ostatní trhy se dostane pod jiným obchodním názvem.