První dubnový den je už od nepaměti vyhrazen pro aprílové vtípky a zcela zavádějící novinky, takže už jsme si zvykli vídat opravdu velmi vtipné kousky. A stranou nemohou zůstat samozřejmě ani čínští technologičtí giganti, takže pro vás máme malý souhrn, kde najdete ty nejpovedenější včerejší aprílové žertíky z Říše středu.

1. Xiaomi Rocket

Mezi tunou „novinek“ od Xiaomi se skrývala i jedna revoluční v podobě rakety Xiaomi 1 Rocket. S délkou 27 metrů a průměrem 1,6 metru se nejedná o žádného drobečka a 3 x 3 panoramatických kamer zajistí opravdu skvělé vzdušné snímky. S rychlostí skoro 1200 km/h a doletem 35 km se udrží ve vzduchu sice jen chvíli, ale i tak jde o parádní kousek do vaší sbírky. Navíc ji můžete odpálit i přímo z vašeho telefonu, takže kdo potřebuje Mi Dron když můžete mít hned raketu !

2. WarpTen čokoláda a WarpCar

Bleskurychlé nabíjení WarpCharge od značky OnePlus je skvělé pro nabíjení telefonů, ale kdo dobije energii přímo vám ? Netřeba zoufat, čokoláda WarpTen ve tvaru nabíječky je tu jen pro vás s dodávkou dostatku cukru !

A co třeba takový WarpCar ? Auta na elektrický pohon jsou teď v módě a nový sporťák od OnePlus navíc dobijete pomocí 20 nabíječek WarpCharger jen za 20 minut. A ovládání auta pomocí gest na vašem OnePlus telefonu je pak už jen třešničkou na dortu, stejně jako vestavěné fotoaparáty pro správné selfie pro řidiče.

3. Finské vybrané kuřecí a kachní bio-maso od HMD Global

Čínský zákazník má k opravdové skandinávské kvalitě přístup jen pomocí značky Nokia od firmy HMD Global. A ta se v rámci diverzifikace a služby zákazníkům rozhodla přinést i další kvalitní finské produkty na čínský trh. Dárkové balení s výběrovým kuřecích a kachním bio-masem z finských chovů je tak jasnou volbou.

4. Aplikace bublinkové fólie ve Smartisan OS 6.6.6.6

Nový update nadstavby operačního systému Smartisan OS 6.6.6.6 přinese uživatelům opravdu velmi pokročilé nové funkce. Jedním z nejdůležitějších je aplikace Bublinková fólie pro uvolnění stresu, kdy správným tlakem na obrazovku můžete vymačkávat bublinky. K zahození ale nebudou i další funkce jako speciální mód pro telefonní markeťáky (alias „šmejdy“) nebo nastavitelná zpráva o příchodu předem editované částky výplaty na váš účet, aby byla manželka správně informována.

5. Baidu’s Cupid

Máte problém odhadnout náladu vašeho partnera ? Pak se vám určitě bude hodit nová aplikace Baidu’s Cupid, která na základě pokročilých algoritmů a umělé inteligence správně rozšifruje identifikací mikro-výrazů obličeje ty správné emoce. Upřímně řečeno, aprílové žertíky si představujeme jinak než skoro reálný kus technologie…

6. Úchylný měsíček od WeChat

Komunikátor WeChat je v Číně suverénně nejpopulárnější a tak se na apríla nachytalo opravdu mnoho zamilovaných uživatelů. Pro tento den totiž firma nahradila sousloví „miluji tě“ a „mám tě rád“ novým emoji mírně úchylného měsíce. Slušná trollí práce.

7. AI detekce chuti od firmy Tencent

Momentálně v Číně nic nepracuje bez pořádné přítomnosti umělé inteligence a dubnovou novinkou se tak stal AI detektor chuti od firmy Tencent. Tato aplikace nejenom správně detekuje chuť pokrmu, ale také poskytne soupis všech ingrediencí vašeho pokrmu. Doporučuje sedm z pěti gurmánů !

8. Proti podvodům vás ochrání speciální 5G telefon od Alipay

V dnešní době nemůžete jen tak jednoduše věřit ničemu a tak se určitě hodí pomocník na odhalování podvodů. Nový telefon od Alipay využívá 5G sítě k pokročilým funkcím jako je detektor lži, automatické odpovědi na spam reklamní hovory, skener na falešné zboží a další velmi šikovné funkce. Tak doufejme, že odhalí i falešné či neexistující 5G sítě.

Tak co říkáte na letošní čínské aprílové žertíky ? Který z nich vás oslovil nejvíce ?