Společnost Huawei uvedla svůj skládací telefon Mate X na letošním veletrhu MWC. Přístroj tam získal ocenění za nejlepší mobilní zařízení na veletrhu a následně také světově první certifikát 5G. Je tedy otázkou, zda Mate X zůstane jediným skládacím přístrojem společnosti, nebo zda bude mít své následovníky.

Na toto téma se v rozhovoru pro GSMArenu vyjádřil CEO Huawei, Richard Yu. Ten vidí ve skládacích telefonech budoucnost společnosti. Doslova řekl, že v horizontu dvou let by polovina vlajkových lodí společnosti mohla být skládací. Toto tvrzení by se na první pohled mohlo zdát dosti nadnesené, ale technicky vzato by mělo jít pouze o jeden nebo dva telefony za rok.

Skládací telefony jsou v současnosti poměrně drahou záležitostí, ale CEO Huawei se domnívá, že se jejich cena v průběhu příštích dvou let sníží na stejnou úroveň, za jakou dnes pořídíme špičkové modely. Richard Yu také uvedl, že v budoucnu bude společnost schopna vyrobit i daleko menší skládací telefony než je Mate X. Je jasné, že velkou roli ve výrobě a vývoji těchto telefonů bude mít i zájem potenciálních kupců.