První aprílový den je plný legrácek a v dnešní době často není snadné odlišit žert od nějakého ambiciózního nápadu šílené mysli. A Xiaomi dnes pobavili fanoušky ohlášením 20 „nových“ produktů, přičemž samozřejmě spousta z nich se za nové nedala označit ani náhodou. Druhá dnešní zpráva však žádným aprílovým vtípkem není, protože se Xiaomi hrdě pochlubili, že se jim v poměrně krátkém časovém období podařilo prodat už 1.5 milionu kusů řady Mi 9.

To je velmi solidní výsledek, protože se jedná o stav ke 29. březnu a navíc jak známo poptávka po Mi 9 je stále na výši a některé obchody jsou velmi často bez zásob. K tomuto tématu se vyjádřil i šéf Xiaomi China Wang Chuan, který připustil určité těžkosti při výrobě telefonu a plnění časového plánu, ale na druhé straně prohlásil, že Xiaomi nikdy nehodlají vytvářet umělý nedostatek konkrétního produktu. Dočasné vyprodání jejich modelů je tak podle jeho slov vždy pouze následek velké poptávky.

Xiaomi v příštích měsících ještě plánují lehce navýšit možnosti výroby, protože telefon už je oficiálně k mání i na spoustě zahraničních trhů včetně našeho. Každopádně jsou prodejní čísla Mi 9 velmi solidní a Xiaomi má tak všechny důvody ke spokojenosti.