Minulý rok jsme se od Huawei dočkali obřího telefonu s úhlopříčkou displeje 7,12-palce Honor 8X Max, který se stal historicky největším displejem telefonu. Ale brzy už se dočkáme vyrovnání tohoto rekordu, protože v Oukitelu už se horečně pracuje na modelu Oukitel K9, který také nabídne podobně masivní displej a překoná tak 7-palcovou „tabletovou“ hranici. Obří displej si také žádá pořádnou porci energie, ale nebojte, Oukitel K9 přece patří do slavné řady „K“ proslulé právě výdrží.

Oukitel K9 nabídne velký 7,12-palcový displej s rozlišením 2244 x 1080 pixelů a také moderní decentní kapkovité vykousnutí obrazovky. Horní a dolní rámečky jsou poměrně tenké, takže by také neměly působit nikterak rušivě. Uvnitř telefonu pak najdeme zbrusu nový 12 nm octa-core procesor Helio P35 od Mediateku (tedy MT6765) s grafikouIMG GE8320 taktovanou na 680MHz, stejně jako nadprůměrnou 6000 mAh kapacitu baterie. Což je z odhalených specifikací vše a na zbytek si budeme muset ještě chvíli počkat.

To stejné se dá říci o ceně, protože zatím také netušíme ani náznakem kolik bude reálně Oukitel K9 stát. Předprodeje by měly začít už do konce dubna a první dodávky zákazníkům začátkem května, takže čekání rozhodně nebude dlouhé. Tak co říkáte na nejnovější „lopatu“ na trhu ? Neutrhne nám podobný telefon už kapsu ?