Těsně po svém uvedení se Huawei P30 Pro stal králem žebříčku DxOMark s celkovým skóre 112 bodů. A kromě skvělého zoomu a bleskového autofokusu byl vysoce oceněn také režim pro noční focení, který minimálně šumí a zachovává detaily focené scény.

Konečně se tedy podařilo docílit stejného efektu jako u nočního focení s Google Pixel 3 a jeho technologií Google Night Sight. Díky ní Pixel 3 vytváří skutečně výtečné noční fotky. Huawei P30 Pro je na tom podobně a na síti už kolují srovnávací snímky.

Huawei P30 Pro

Například na Twitteru uživatel @bencsin přidal tři fotky, kdy špatně osvětlenou scénu nafotil telefony P30 Pro, iPhone XS a Samsung Galaxy S10+. Asi není třeba dodávat jak to dopadlo. Huawei jednoznačně vede a iPhone dopadl nejhůř. Na fotce, která byla pořízena telefonem Huawei, jsou vidět všechny detaily a celkově není scéna tak tmavá.

Fotky měly být údajně pořízeny v automatickém režimu, takže se nedostalo na další foto vychytávky jako je 10× hybridní zoom nebo 50× digitální zoom, který například Pixel 3 nemá. Google má tedy letos co dělat, aby v rámci focení za špatných světelných podmínek překonal u svých vlakových lodí Huawei.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.