Nestačí vám čtyři zadní fotoaparáty nedávno vydaného špičkového Huawei P30 Pro ? Pak si možná budete muset počkat na chystaný Huawei Mate 30 Pro, který tyto čísla překoná. Tedy alespoň si to myslí kolegové z Youtube kanálu Science and Knowledge, kteří vytvořili velmi zajímavé fanouškovské koncept video tohoto telefonu hned s pěticí zadních fotoaparátů. Nutno dodat, že jde opravdu jen o fantazii tvůrců a ne reálné informace. Ale bezpochyby to skvěle vypadá.

Opravdový Huawei Mate 30 Pro by měl dorazit na trh někdy v druhé polovině roku, s největší pravděpodobností zhruba v září nebo říjnu. Specifikace jsou tudíž stále ještě ve hvězdách, ale tvůrci konceptu se rozmáchli i na této frontě a vytvořili v podstatě ideální telefon. Posuďte sami. Mate 30 Pro v jejich podání by měl 6,39-palcový Super AMOLED displej s QHD+ rozlišením 3120×1440 pixelů, procesor Kirin 990. 10 GB nebo 12 GB RAM, 128/256/512 GB nebo dokonce 1 TB vnitřní paměti, certifikaci IP68, čtečku otisků prstů v displeji a 4200 mAh kapacitu baterie se zpětným dobíjením.

Design pak příliš nezaostává a díky zaobleným hranám jsou rámečky v podstatě neviditelné a jediným drobným „hyzděním“ předního panelu je titěrný „průstřel“ displeje pro selfie kamerku. Zadní strana pak má pětici horizontálně uspořádaných foto-senzorů s certifikací Leica, ale na první pohled je patrná možná až zbytečná inspirace Samsungem S10. Opravdový Huawei Mate 30 Pro nás za pár měsíců určitě také ohromí a budeme zvědavi, do jaké míry se tento koncept trefí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.