Oficiální představení novinkových Huawei P30 a P30 Pro postavilo před čínské Xiaomi další těžkou konkurenci z domácí stáje a tak samozřejmě nastal čas na malý protiútok. A protože vzájemné popichování mezi těmito giganty není ničím novým, tak jsme se dnes na Facebooku dočkali i názorné ukázky toho, proč si Xiaomi myslí, že Huawei P30 není opravdovým rivalem pro jejich vlajkovou loď Mi 9. Hlavním argumentem je samozřejmě cena, kde má Mi 9 výrazně navrch ve prospěch zákazníka.

Xiaomi na Facebooku ukázali i malou srovnávací tabulku obou telefonů, která je samozřejmě ne zcela objektivní, protože jsou v ní některé specifikace vykresleny lehce zaujatě. Například z ní vypadla kapacita baterie, kde má Huawei se 3650 mAh a 6,1-palcovým displejem výhodu oproti Xiaomi Mi 9 se 3300 mAh a 6,4-palcovým displejem. Také udávaná cena 499 euro za Mi 9 je brána ze španělského obchodu a 799 euro pro P30 pak pro španělský trh neplatí. Každopádně však mají pravdu v masivním cenovém rozdílu.

I doprovodný text k obrázku je správně „rýpavý“ a ptá se fanoušků, zda by vlajkový telefon měl stát malé jmění. A samozřejmě vše je ze strany Xiaomi korunováno hashtagem #HonestPrices. Co si o této situaci myslíte vy ? Stojí výrazně dražší Huawei P30 za hřích v porovnání se Xiaomi Mi 9 ? Nebo je nutné ještě mnohem více připlatit za P30 Pro, aby člověk opravdu poznal rozdíl ve kvalitě a vybavení ? Osobně jsem poněkud na vážkách, protože ačkoli je P30 skvělým telefonem, tak vidím hranici jeho reálné ceny a hodnoty někde na pomezí 550-600 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.