Operační systém Android bereme v našich telefonech jako samozřejmost (tedy kromě jablečných bratrů a sester), ale v televizorech stále ještě zcela nezdomácněl. Mnoho obřích výrobců jako Samsung nebo LG se už věčnost snaží prorazit s vlastním řešením a zastřešující platforma Android TV tak v minulosti neměla zrovna na růžích ustláno. To se však pomalu mění a za poslední měsíce zaznamenal Android TV opravdu raketový nárůst.

Na konference Connected TV World Summit v Londýně se totiž Google mohl chlubit opravdu fantastickými čísly za poslední dobu. Zásadní je hlavně nárůst strategických partnerů mezi výrobci televizorů a set top boxů, kde se z pouhých 8 na začátku roku 2016 a 50 v roce 2018 vyhoupl počet až na 140 v roce 2019. A jedná se o velká jména jako Sony, Philips, Hisense, TCL, Sharp a další. Počet uživatelů se také od roku 2016 masivně zvedá a průměrně se meziročně zdvojnásobuje.

Platforma Android TV má i pro uživatele celou řadu výhod například ve spojitosti s identickým účtem na Play Store, i když se stále nejedná o plnou kompatibilitu a velká část čistě mobilních aplikací nebude fungovat. I tak jsou benefity rozhodně převažující a i z osobní zkušenosti (nVidia Shield TV je opravdu malý zázrak) mohu Android TV jen a jen doporučit. Takže gratulace Googlu a doufejme, že i další velká jména mezi výrobci se brzy konečně rozhodnou připojit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.