První měsíce roku 2019 už pro nás nachystaly slušnou řádku nových vlajkových lodí věhlasných (i těch méně věhlasných) značek, ale někteří výrobci si stále nechávají svá esa v rukávu. Taiwanský ASUS je jedním z nich a datum vydání nového ZenFone 6 se oficiálně přesunulo až na květnový termín. Na druhou stranu už existuje mnoho úniků a informací o tomto kousku, takže se jedná o reálný telefon a ne vaporware po vzoru třeba našich oblíbenců z Elephone.

Poslední informace o ASUS ZenFone 6 pochází z certifikace Wi-Fi Alliance a bohužel jako obvykle nepřináší skoro nic konkrétního v souvislosti s reálným vybavením telefonu. Tedy pokud nepokládáte dual-band Wi-Fi a Android 9 Pie za něco extra u moderního smartphonu. Stejně tak se nás moc netýká informace o chystaném vydání na americkém trhu, ale protože se ZenFone 6 už mihnul i v evropských certifikacích, tak nám to nemusí být líto.

Podle dostupných informací se ASUS ZenFone 6 vydá stále poněkud extravagantní cestou vysouvacího modulu selfie kamerku, nebo přímo celé vysouvací části telefonu (jako například Xiaomi Mi MIX 3). Nic konkrétního sice nebylo potvrzeno, ale mělo by se jednat právě o jednu z těchto variant. Potvrzen byl naopak trojitý zadní fotoaparát a vzhledem k tomu, že se bude jednat o vlajkový model, tak se dá očekávat i přítomnost Snapdragonu 855 a minimálně 6 GB či 8 GB RAM. Nejzajímavější pak bude určitě cena, protože minulý ZenFone 5Z patřil dlouho k nejlevnějším špičkovým telefonům na trhu. Takže si určitě v kalendáři zakroužkujte datum 14. května, kdy bude nová generace oficiálně představena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.