Na začátku týdne Huawei představila svou letošní řadu P30, ale už nyní se začíná připravovat na příchod řady Huawei Mate 30. To bylo potvrzeno na tiskovce v Malajsii. Bylo také potvrzeno, že se telefony této řady objeví koncem září/septembra a nebo v říjnu/októbri.

Vývojáři Huawei už na telefonech řady Mate 30 pracují a momentálně probíhá jejich interní testování. Tento předstih je na místě, protože příprava druhé vlajkové lodi společnosti potřebuje dostatek času. Sérii budou zastupovat tři přístroje, jmenovitě Huawei Mate 30, Mate 30 Lite a Mate 30 Pro.

Na tiskovce nepadlo ani slovo o parametrech telefonů, nebo o jejich designu. Ale předpokládá se, že by telefony mohly být osazeny procesorem Kirin 985, který však zatím nebyl ani představen. Měl by být vyroben 7nm procesem a jeho součástí by měl být i modem Balong 5000, takže by neměla chybět podpora 5G sítí.

O designu telefonů se taky nic neví, ale Huawei letos nechala patentovat pouzdro s velkým otvorem pro fotoaparát. To by mohlo naznačit, že by některý z přístrojů řady Mate 30 mohl mít penta fotoaparát, nebo alespoň kameru se čtyřmi snímači. Ovšem to jsou jen spekulace. Budeme tedy muset počkat na nějaké konkrétnější informace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.