Ale že to trvalo… Po dlouhých měsících nadvlády jednoho krále Huawei P20 Pro jsme se konečně dočkali výměny na trůnu mobilní fotografie a novým vládcem se nemohl stát nikdo jiný než zbrusu nový Huawei P30 Pro. K předání žezla tak došlo stylově a benchmark DxOMark si tentokráte s testem pospíšil, trvalo to jen zhruba 24 hodin od oficiálního představení telefonu. Ale podle všeho P30 Pro opravdu stojí za to a slova výrobců o nahrazení základních DSLR foťáků telefonem nejsou jen tak planá.

V podrobném testu DxOMark dosáhl Huawei P30 Pro celkového skóre 112 bodů, čímž o 3 body překonal P20 Pro, Mate 20 Pro a Samsung Galaxy S10 Plus. Samotný fotoaparát dostal dokonce 119 bodů a skóre je tak lehce sraženo výsledkem video testu, kde překvapivě P30 Pro o bodík zaostal za minulou generací. Recenze je samozřejmě nabita chválou zaměřenou hlavně na fantastický zoom, úroveň detailů i za špatného osvětlení, prokreslení snímku a bleskový autofokus. Rezervy se však stále najdou s mírně nerealistickým zobrazením oblohy u venkovních snímků, sníženým dynamickým rozsahem oproti Mate 20 pro a příliš jemnými rohy při zoomu na střední vzdálenost.

Video se také dočkalo solidní chvály hlavně za stabilizaci obrazu, autofokus, detaily, bary a nízký šum při dobrém osvětlení, ale došlo i na kritiku šumu ve tmě, nestabilitu expozice a vyvážení bíle, případně změny framerate při pohybu kamerou.

Hlavní devizou Huawei P30 Pro je pak určitě vyladěný bokeh mód a hlavně zoom, protože recenzent DxOMarku se nebál označit bokeh jako nejlepší ze všech telefonů s velkým náskokem. A o zoomu již byla řeč, kdy se konečně „použitelný“ 10x zoom stává realitou i u mobilních telefonů a jak si můžete všimnout na testovacích snímcích, tak výřezy fotografií jsou opravdu parádní. Hail to the King baby !

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.