Z dílny čínského Lenova jsme se dočkali posledního počinu s lednovým představení modelu Z5 Pro GT a původně se očekávalo předvedení nového Lenovo Z6 Pro na veletrhu MWC 2019 v Barceloně. K tomu nakonec nedošlo, ale i tak se údajně už schyluje k vydání tohoto kousku v Číně. A viceprezident Lenovo Group, pan Chang Cheng opět nezklamal, protože se na sociálních sítích vyjádřil o Z6 Pro s hastagem ‘亿级像素‘, což se dá přeložit jako miliarda pixelů, tedy 100 Mpix rozlišení…

Otázkou však zůstává, zda se dá tomuto vyjádření věřit, protože Lenovo se v posledních měsících opravdu vyžívá ve zveřejňování velmi zavádějících informací (abych neřekl přímo lživých vějiček) ohledně specifikací chystaných telefonů. Takže i když přímo Qualcomm nedávno potvrdil očekávání kolem brzkého příchodu 64 Mpix a 100 Mpix rozlišení do mobilních telefonů, tak Lenovo asi není hlavním tahounem pokroku. Také je samozřejmě diskutabilní, do jaké míry se na 100 Mpix rozlišení bude podílet technologie pixel binning a zda se tedy bude jednat o „pravých“ 100 Mpix.

Co se týče potvrzené výbavy samotného telefonu, tak by Lenovo Z6 Pro podle všeho mělo dostat do vínku procesor Snapdragon 855 a až 12 GB RAM. A fotografové by se měli dočkat speciálních funkcí Hyper Video a Super Macro pro aplikaci fotoaparátu, ať už to přesně znamená cokoliv. Tak se nechme překvapit, zda se Lenovo vyšvihne mezi špičku, nebo se (opět) jedná jen o lehce vtipné čeření vody.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.