Nedávno jsme se zmiňovali o tom, že společnost Xiaomi chystá telefony, které poběží na Android One a také dalším telefonu, který má kódové označení Pyxis. Všechny přístroje budou mít snímač otisků v displeji a u posledně jmenovaného se nyní předpokládá, že půjde o Xiaomi Mi 9X.

Na to konto se už objevily i hlavní specifikace Mi 9X a také zpráva o tom, že telefon by mohl být v Číně uveden už v dubnu/apríli. Jeho cena by se měla pohybovat kolem 250 dolarů a je velmi pravděpodobné, že bude nabízen výhradně na čínském trhu.

Jak by tedy mohly vypadat parametry Xiaomi Mi 9X? Podle toho, co uniklo na síť by měl mít displej úhlopříčku 6,4 palce a kapkovitý výřez pro 32 MPix selfie kameru. Do displeje bude integrován snímač otisků prstů. Telefon by měl pohánět procesor Snapdragon 675, tedy stejný čipset, kterým je osazen i Redmi Note 7 Pro. Spárován by měl být se 6 GB RAM a 64 GB interní paměti.

Na zadním panelu bychom mohli očekávat trojitý fotoaparát s primárním 48 MPix snímačem, 13 MPix širokoúhlým senzorem a 8 MPix teleobjektivem. Baterie by měla mít kapacitu 3300 mAh a podporu rychlého 18 W nabíjení. Operačním systémem by měl být Android Pie s MIUI 10. V závěru dodejme, že Xiaomi zatím nic z výše uvedeného nepotvrdila a vlastně ani nepotvrdila, že by na tomto telefonu skutečně pracovala.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.