Telefon OnePlus 7 je na internetu probírán poměrně dost často na to, abychom si o něm mohli udělat představu a radostně jej očekávali. Jenže informace jsou občas protichůdné a zprávy o jeho parametrech také spíš zatím patří do sekce „jedna paní povídala“.

A na tom staví i různí designéři, kteří vytvářejí koncepty, jak by mohl telefon vypadat. Jedním z nich je i známý youtuber Waqar Khan, který už má na svém kontě několik videí s koncepty různých zařízení a nyní se pustil i do OnePlus 7.

Takže ještě před tím, než mrkneme na video, shrneme si aspoň to málo, co zatím o telefonu víme. AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,5 palce a měl by být bez horního výřezu. To je dáno pop-up 16 MPix selfie kamerou. Zadní fotoaparát by měly tvořit 48 MPix, 20 MPix a 16 MPix snímače.

Jako procesor bude použit Snapdragon 855 s až 12 GB RAM. Interní úložiště by mohlo být až 256 GB. Telefon poběží na Android Pie s nadstavbou OxygenOS. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého 44 W nabíjení. Bezdrátové nabíjení bude chybět a stejně tak by měla chybět i podpora 5G. A kdy by se měl OnePlus 7 objevit? Tipaři spekulují o květnu/máji letošního roku, ale nic potvrzeno zatím není.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.