Včerejší vydání špičkových kousků Huawei P30 a P30 Pro potěšilo i veškeré fanoušky telefonů Honor, protože je jasné, že vlajkové modely této pod-značky nebudou příliš daleko. Jedná se ostatně vždy o lehce modifikované varianty právě řady „P“ mateřské značky, které však nabízí výrazně příznivější cenu. A i když o konkrétním datu vydání Honor 20 a Honor 20 Pro nemáme podrobnější informace, tak už oba kousky prošly certifikačním procesem EEC, takže jejich příchodu na evropský trh už mnoho nebrání.

V certifikacích se bohužel neodhalilo mnoho z předpokládaných specifikací těchto telefonů a tak se musíme spolehnout jen na dosud dostupné odhady a spekulace minulých dní. Ty jsou v podstatě výhradně zaměřeny na základní Honor 20 a o Pro verzi si tak jen můžeme domyslet, že bude prostě vybavenější a „lepší“. Každopádně Honor 20 by měl dostat také pořádnou porci fotografického vybavení s trojicí zadních AI senzorů 48 Mpix + 20 Mpix + 8 Mpix doplněné o 32 Mpix selfie kamerku. Dojde podle všeho i na čtečku otisků prstů integrovanou v displeji.

Co se týče procesoru, tak bez velkého překvapení bude použit Kirin 980 vlastní výroby a telefon bude k mání ve třech paměťových variantách. Ta základní by měla disponovat 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, přičemž cena by se měla pohybovat kolem 2999 juanů (tedy asi 447 dolarů). Vylepšená varianta s 8 GB + 128 GB pak údajně přijde na 3399 juanů (asi 507 dolarů) a nejvyšší 8 GB + 256 GB pak na 3799 juanů (asi 566 dolarů). Tak snad brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.