Hvězdou včerejší Huawei představovačky byly sice telefony řady P30, ale kromě nich společnost představila například i hodinky nebo sluchátka. A nezapomnělo se ani na Huawei SuperCharge power bank. Tato zásobárna energie má kapacitu 12000 mAh a její výkon je 40 W.

Huawei power banka je víceúčelová a je schopna nabíjet jak telefony, tak i chytré hodinky, tablety, notebooky nebo fotoaparáty. Podle výrobce jde navíc o první power banku, která získala bezpečnostní certifikaci německého úřadu TUV Rheiland.

Jednou z klíčových funkcí Huawei SuperCharge je obousměrné rychlé nabíjení. To znamená, že má nejen na výstupu výkon 40 W, ale také na vstupu a proto se velmi rychle dobíjí. Konkrétně by mělo jít o plné nabití za pouhé 2 hodiny a 14 minut. Je to sice pořád ještě dlouhá doba, ale musíme vzít v potaz, že banky s touto kapacitou a výkonem 10 W se nabíjejí v průměru více než 5 hodin.

Huawei tvrdí, že například nový Huawei P30 Pro tato banka nabije na 70% přibližně za 30 minut, přičemž běžná 10 W nabíječka za stejnou dobu telefon nabije jen na 26%. Nová Huawei power banka má konektory typu A i typu C a její hmotnost je 227 gramů. Nabízena bude v bílé a modré barvě a její cena je stanovena na 99 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.