Ohodnoťte článek

Rychlost nabíjení telefonů se stále zvyšuje díky nabíjecím technologiím, na kterých se snaží pracovat snad všichni etablovaní výrobci. Oppo a Vivo už mají svá rychlá nabíjení a společnost Xiaomi rozhodně nehodlá zůstat pozadu. Pracuje prý na vývoji vlastní Super Charge Turbo s úžasným výkonem 100 W.

V praxi by to mělo znamenat, že baterii s kapacitou 4000 mAh by tato Xiaomi technologie rychlého nabíjení měla nabít z 0% na 100 % za pouhých 17 minut. Tuto skutečnost oznámil šéf Xiaomi, Lin Bin, na čínském Weibo. Na snímku je Super Charge Turbo porovnávána s Oppo SuperVOOC technologií.


Zatímco Xiaomi rychlé nabíjení nabilo telefon na 100% za 17 minut, Oppo technologie dokázala telefon nabít na 65%. Dodejme ještě, že přístroj, na kterém byly technologie testovány je Oppo R17 Pro, pověstný svým nejvyšším nabíjecím výkonem. Momentálně však nejsou známy žádné podrobnosti o Xiaomi super rychlém nabíjení a není ani známo, kdy by měl být ukončen vývoj technologie a byla by připravena pro komerční využití.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.