Znovuzrozená značka Nokia se připravuje na oficiální oznámení telefonu s (prozatimním) názvem Nokia X71, které by mělo podle posledních zpráv proběhnout 2.dubna na Taiwanu. Rozeslali už také pozvánky žurnalistům z celého světa a je tak jasné, že by se tento telefon měl představit bok po boku vlajkové Nokia 9 Pureview. Samozřejmě samotné pojmenování modelu je nejspíše jen pracovní a musíme tak na reálné označení ještě týden počkat.

Podle všeho by se mělo jednat o poněkud výše v hierarchii řazený model, protože během veletrhu MWC 2019 v Barceloně jsme se dočkali jen levnějších kousků jako jsou Nokia 3.2, Nokia 4.2 nebo Nokia 1 Plus. Takže se spíše dá očekávat, že Nokia X71 bude následovníkem modelů jako jsou Nokia 6.1 Plus nebo Nokia 8.1. Tedy pokud chtějí ve slavné finské značce zachovat naděje na kompletní pokrytí trhu ve všech cenových a kvalitativních kategoriích.

Tisková pozvánka odhalila i jeden z hlavních taháků tohoto nového modelu, kterým by měl být 48 Mpix senzor hlavního fotoaparátu se 120-stupňovým super širokoúhlým záběrem, ale není jasné o který senzor se bude jednat konkrétně. Některé spekulace hovoří o tom, že by se v případě nového telefonu mohlo jednat o model Nokia 8.1 Plus, který jsme mohli před veletrhem MWC 2019 vidět na prvních snímcích s designovým „průstřelem“ displeje. Tak za pár dní uvidíme.