Telefony řady Mi 9 asi není třeba nějak zvlášť představovat. Vydány byly zhruba před měsícem a na čínském trhu se prodávají natolik dobře, že Xiaomi nestíhá vyrábět a plnit sklady. Jedno z kol prodejů bylo zastaveno doslova minutu před tím, než vůbec začalo. Je tedy otázka, zda a kdy by se například Xiaomi Mi 9 SE mohl podívat i na globální trh.

Pokud bychom věřili fámám, které kolem tohoto telefonů kolují, mohlo by to být už brzy. Ale nedělejme si příliš velké naděje. I Xiaomi má zařízení, která se mimo Čínu prostě neprodávají. Jenže to by možná nemusel být případ Xiaomi Mi 9 SE. Kolegové z italské redakce Gizchina se na něj měli možnost na MWC podívat a mají několik zajímavých poznatků.

Všimli si totiž při podrobnějším zkoumání telefonu, že běží na nadstavbě MIUI 10.2 Global Stable s Google Apps a Multiple Languages. A to by tedy mohlo naznačit, že Xiaomi počítá s jeho prodejem na mezinárodním trhu. Proč by si jinak dali tu práci s globální verzí MIUI, že?

Zatím však není známo a ani potvrzeno, kdy bude telefon globálně dostupný. Takže nepředbíhejme událostem a počkejme na oficiální potvrzení.