Dnešní novinka asi nepotěší drtivou většinu fanoušků Xiaomi/Redmi v našich končinách, protože se oficiální zástupce Xiaomi dnes na Facebooku vyjádřil ve smyslu, že Redmi Note 7 Pro zůstane exkluzivní pouze pro čínský a indický trh a nedočkáme se tak netrpělivě očekávané mezinárodní verze. To je úder na solar a regionální šéf Xiaomi John Chen z jehož pera zpráva pochází se ani neobtěžoval zmínit důvod tohoto zásadního rozhodnutí kromě vágního termínu „produktové strategie“.

Každopádně se jedná o velmi politováníhodné rozhodnutí (tedy pokud se definitivně potvrdí z nejvyšších míst), protože Note 7 Pro je pravděpodobně momentálně nejlepším telefonem s poměrem cena/výkon ve střední třídě. A kombinace procesoru Snapdragon 675 se 48 Mpix fotoaparátem se senzorem Sony IMX586 je za cenu kolem 240 dolarů velmi lákavá. Snad se brzy dozvíme více a jiskřička naděje stále ještě doutná.

Toto rozhodnutí by se mělo týkat pouze Redmi  Note 7 Pro a v případě Redmi Note 7 a Redmi 7 bychom se tak brzy měli dočkat i mezinárodních verzí těchto telefonů. Pro nás je samozřejmě zásadní podpora našich kompletních LTE frekvencí a místní dostupnost určitě také neublíží. Ale jistá hořkost na jazyku zůstane, protože je to právě Pro verze po které drtivá většina zájemců o nové Redmi toužila.