I když od vydání posledního počinu řady Xiaomi Mi MIX a jeho 5G varianty uplynulo jen pár měsíců, tak to podle všeho vypadá, že už máme na cestě další kousek do sbírky. Mašinérie mobilního trhu je zcela neúprosná a nějak se nám zkracují i pauzy mezi jednotlivými generacemi. I tak je spíše pravděpodobnější, že se jedná asi o „půlgenerační“ Xiaomi Mi MIX 3S než plnotučné Mi MIX 4. I když kdo ví… Možná jde jen o jakési „preventivní“ oznámení dlouho dopředu o zahájení vývoje.

Veškeré tyto spekulace jsou založeny na malém teaser obrázku, který se objevil na oficiálním profilu Xiaomi na čínské sociální síti Weibo. Na něm jsou vyobrazeny tři předchozí generace řady Mi MIX (s vynecháním Mi MIX 2S) a bílým obrysem chystaného modelu s klasickým „již brzy“. Z logiky věci by se opravdu jako čtvrtý telefon na obrázku nabízel Mi MIX 4, ale nová generace po pěti měsících od minulé ? To je možná i na rychlíky ze Xiaomi moc silná káva.

Telefony řady Mi MIX patří vždy mezi designově nejodvážnější modely od Xiaomi a v minulé jsme se setkali s některými premiérami právě u těchto kousků. Není tak vůbec jasné, zda se tvůrci rozhodnou pro pokračování vysouvací designu Mi MIX 3, nebo se vydají třeba cestou „průstřelu“ displeje po vzoru Samsungu Galaxy S10 nebo Huawei Nova 4. Případně ještě něco zcela jiného ? No jsme velmi zvědavi a doufáme, že se Xiaomi podělí o nějaké novinky již v příštích dnech a týdnech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.