Nové verze uživatelského rozhraní EMUI 9.0 založené na Android Pie se konečně dočkal i Honor 8X, který byl globálně vydán loni v říjnu/októbri v Praze na Pražském hradě.

Telefon je velmi populární díky svým špičkovým parametrům a solidní ceně. Na začátku tohoto měsíce výrobce hlásil, že se přístroje prodalo už deset milionů kusů. Update Honor 8X je tedy rozhodně na místě. Aktualizace je už postupně distribuována via OTA a nabídne nové funkce a uživatelský přívětivé prostředí.

Update zvýší bezpečnost telefonu, rozšíří umělou inteligenci a maximalizuje využitelnost funkcí. Velikost aktualizačního balíčku je 3,14 GB a kromě již zmíněného nabídne i vylepšení zvukového záznamu, rychlejší spouštění aplikací a také zjednodušené uživatelské rozhraní Huawei Share 3.0.

Android 9 podporuje umělou inteligenci a uživatelům zajistí rychlejší a jednodušší používání telefonu. Google v Androidu 9 přináší řadu užitečných funkcí. Vylepšení se dostalo navigační liště, systém podporuje gesta a zároveň šetří baterii. Jednodušší používání telefonu zajišťuje rychlá podpora akcí, protože telefon predikuje další krok uživatele. Snadno spustí hudbu, zavolá konkrétnímu kontaktu, objedná Uber nebo vyhledá obchod v okolí.

Honor 8X

HONOR 8X je vybavený zajímavou konfigurací, která zahrnuje 6,5″ bezrámečkový displej s vykrojením a umělou inteligencí vybavený duální fotoaparát 20 Mpx + 2 Mpx na zadní straně a 16 MPx selfie fotoaparát na přední straně. 128GB paměť lze pomocí microSD karty rozšířit až na 400 GB. Telefon pohání procesor Kirin 710 Octa Core.

Na začátku března dostal HONOR 8X u nás nové ceny, a to pro obě varianty: 4+64 GB (6790 Kč) i 4+128 GB (7490 Kč) i všechna barevná provedení (Black, Blue, Red).