Společnost Xiaomi připravila nový notebook Xiaomi Mi Air. Ten oficiálně představí světu 26. března/marca. Chce tímto navázat na slušný úspěch své řady Air notebooků, které se poměrně dobře prodávají například i v Evropě. Navíc nové zařízení bude mimořádně lehké.

Díky hmotnosti 1,07 kg bude lehčí než Macbook Air a je to značný krok kupředu i oproti současným Xiaomi modelům, jejichž váha se pohybuje kolem 1,3 kg. Co však kromě nízké váhy můžeme od nového Xiaomi Mi Air čekat společnost nesdělila. Ovšem pokud bychom se podívali do minulosti, mohli bychom tipnout, že úhlopříčka displeje bude nad 13 palců.

Na postu procesoru bychom mohli čekat nějaký kousek od Intelu, nejspíše Intel Core i5 nebo Intel Core i7. Tělo bude zřejmě hliníkové a mohli bychom se těšit i na nějaké nové funkce. Ovšem veškeré podrobnosti o chystaném Xiaomi notebooku se dozvíme už za dva dny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.