O přístrojích společnosti Sony se sice příliš nezmiňujeme, ale dnes se podíváme na telefony Sony Xperia 10 a 10 Plus. Ty totiž japonský výrobce zařadil do svého programu Open Devices a předpokládá, že díky tomu by se mohly stát atraktivnější pro určitou skupinu uživatelů.

Tento program umožní majitelům Sony telefonů přístup k nástrojům pro „odemknutí“ přístrojů a jejich flashování bez nutnosti používat nějaké technicky náročné způsoby. Kromě nově přidaných Sony Xperia 10 a 10 Plus jsou v tomto programu například i telefony Xperia XZ3, Xperia XA2 Ultra a nebo Xperia Z Ultra.

Pokud tedy vlastníte některý z těchto telefonů a chcete využít program Open Devices, běžte na stránky vývojářského týmu Sony, kde můžete získat kód pro odemknutí přístroje. Je však nutno vzít v potaz, že příslušný software je určen pro vývojáře a může být nestabilní a je stále ve vývoji. Některé funkce systému Android zatím chybí a některé by také mohly přestat fungovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.