Datum vydání posledního telefonu od Xiaomi na platformě Android One (tedy s čistým systémem Android a ne firemní nadstavbou MIUI) už je poměrně vousaté, protože se tak stalo v srpnu minulého roku. Je tak nejvyšší čas začít se pomalu poohlížet po nástupci, protože Xiaomi Mi A1 a A2 byly i v našich končinách velmi populární a úspěšné telefony. A možná už se na Xiaomi Mi A3 opravdu pracuje, alespoň tomu nasvědčují zjištění šikulů z XDA.

Podle nich totiž Xiaomi momentálně testují trojici nových telefonů s kódovými jmény „pyxis“, „bamboo_sprout“ a „cosmos_sprout“, což vzhledem k tomu, že přípona „sprout“ je obecně užívaná pro prototypy platformy Android One jasným indikátorem. A trojice telefonů ? Že by se jednalo o Xiaomi Mi A3, Mi A3 Lite a čínskou verzi Mi 7X s MIUI ? Šance nejsou zrovna malé.

Nadšenci s XDA samozřejmě rozpitvali i další zajímavé novinky, protože by tyto telefony podle všeho měly mít 32 Mpix přední selfie kamerky a také integrovanou čtečku otisků prstů v displeji. Co se týče použitého procesoru, tak se logickou úvahou nabízí nový Snapdragon 675, případně teoreticky Snapdragon 710 či Snapdragon 636 pro Lite verzi. A střízlivým odhadem by na odhalení telefonů mělo dojít někdy v červenci/srpnu, takže Xiaomi mají ještě spoustu času na testování a ladění detailů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.