Společnost Xiaomi by letos měla vydat nástupce modelů Mi A2 a Mi A2 Lite, které byly představeny loni v červenci/júli ve Španělsku. Byly svým způsoben unikátní v tom, že měly podporu programu Android One.

Vzhledem k tomu, že čistý Android je pro spoustu fanoušků přijatelnější, než systémy s nadstavbami, očekává se, že by Xiaomi i letos mohla připravit nějaký ten kousek s Android One. Údajně by mělo jít o telefony Mi A3 a Mi A3 Lite a poslední zprávy tvrdí, že na nich společnost skutečně už pracuje.

Zatím mají telefony jen svá kódová označení „Bamboo_sprout“ a „Cosmos_sprout“, kdy přípona _sprout je označením právě pro Android One. Tuto skutečnost odhalili pánové z XDA Developers, kteří rádi a často nahlížejí do firmwarových souborů chystaných telefonů. Ve zmíněných souborech najdeme i zkratku „fod“, což naznačuje, že testované telefony mají snímač otisků v displeji. Mohly by mít také 32 MPix selfie kameru.

Třetím přístrojem, který Xiaomi testuje má kódové označení „pyxis“, a to by měla být čínská verze stejných přístrojů. Další parametry chystaných Xiaomi telefonů známy nejsou, ale mělo by zřejmě jít o zařízení střední třídy. A vzhledem k tomu, že se společnost zatím o nich nezmiňovala, nečeká se, že by se mohly objevit dřív než v druhé polovině letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.