Edice Explorer vlajkových lodí Xiaomi sice ještě nemá bůhvíjakou tradici, ale jedná se o velmi populární a žádané telefony s lehkým puncem exkluzivity. Sice už bylo dávno dokázáno, že pod průhlednými zády telefonu nejsou vidět reálné útroby, ale je jen napodobeniny hardwarových vnitřností, což ale „cool“ vzhledu nikterak neubírá. U nejnovějšího Xiaomi Mi 9 Explorer byla k dispozici zatím pouze verze se 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti, ale šéfové firmy už před časem slíbili i lehce ořezanější variantu.

A den D nastal právě dnes, protože je k oficiálně k nalezení výrazně levnější variant Xiaomi Mi 9 Explorer vybavená 8 GB RAM a stále masivními 256 GB vnitřní paměti. Cena klesla na 3699 juanů (asi 550 dolarů) a my tak můžeme čínským zákazníkům jen závidět. Tedy závidět budeme až se podaří vyřešit i problémy s předobjednávkami, protože navzdory oznámené dostupnosti zhruba do 3 týdnů se stránky Xiaomi potýkaly s výpadky a nemožností reálně si telefon zamluvit.

U této verze Xiaomi Mi 9 Explorer došlo i k jemné hardwarové úpravě, protože zadní fotoaparát je pouze se světelností f/1.8 stejně jako u základního Mi 9 a ne f/1.5 jako u 12 GB verze. Jinak je ale vše při starém a na svém místě, takže se opět mohou uživatelé těšit na 6,4-palcový Super AMOLED displej, procesor Snapdragon 855, 20 Mpix selfie kamerku, 3300 mAh kapacitu baterie se 27W rychlo-nabíjením nebo skvělým 20W bezdrátovým nabíjením.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.