Ohodnoťte článek

Před dvěma dny potvrdil finanční ředitel značky Huami, která stojí za výrobou náramků Mi Band, že se letos určitě dočkáme Xiaomi Mi Band 4. Kdy však bude nositelnost uvedena neřekl. Fakt, že se Band 4 blíží dokazuje i Bluetooth certifikace. Ta je pro jeho uvedení na trh nezbytná.

Certifikační výpis ukazuje hned dvě verze Xiaomi Mi Band 4. Jde o modely s kódovým označením XMSH08HM a XMSH07HM. Pokud se na výpis podíváme pořádně, můžeme zjistit, že jedna z verzí dostane podporu NFC. A my, evropští fanoušci, bude doufat, že NFC bude možno používat i jinde, než jen v Číně. Druhá verze náramku je bez podpory NFC.

Dobrou zprávou je jistě i to, že oba náramky mají podporu Bluetooth 5.0, což by znamenalo lepší signál a větší rychlost přenosu dat. Zvětšit by se měl i dosah. Další funkce náramku z certifikačního dokumentu vyčíst nelze, ale je téměř jisté, že budou stejné jako u Band 3 a snad budou přidány i nějaké nové funkce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.