Do oficiálního odhalení špičkových vlajkových modelů Huawei P30 a P30 Pro už zbývá jen pár dní, protože velká pařížská představovačka je naplánována na 26. března. Ale čínskému gigantovi se během posledních pár dní nedaří držet informace pod pokličkou a poslední hřebíček do rakve dnes zatloukl omyl holandského zastoupení firmy, které na chvíli na svých stránkách sdílelo oficiální promo snímky a informace k předprodejovým bonusům.

Takže máme hezky černé na bílém potvrzení některých zásadních specifikací, jako je třeba kapkovité vykousnutí displeje u obou modelů, čtveřice zadních fotoaparátů u P30 Pro a trojice u základního P30. Konkrétně bychom se pak od Huawei P30 Pro měli dočkat 6,47-palcového OLED displeje, procesoru Kirin 980, 6GB/8GB RAM, 128GB/256GB vnitřní paměti, 40 Mpix + 20 Mpix + 8 Mpix + TOF senzorů na zadní straně (podporován by měl být 10x zoom), 32 Mpix selfie kamerky, 4200 mAh baterie s oboustranným bezdrátovým nabíjením a 40W klasickým nabíjením nebo certifikací IP68.

This slideshow requires JavaScript.

Základní varianta Huawei P30 pak bude s menším displejem, trojice zadních fotoaparátů  bude mít jen 5x hybridní zoom a nabíjení bude „pouze“ 22.5W. Oba modely by však měly dostat i čtečku otisků prstů integrovanou přímo v displeji, takže tady je moderna v plné kráse. Za zmínku stojí ještě kompletní rozměry a váha, P30 bude mít 149.1 x 71.36 x 7.57 mm se 165 g a P30 Pro pak 158 x 73 x 8.41 mm se 192 g váhy.

This slideshow requires JavaScript.

Za zmínku stojí i informace holandského webu o bonusech k předprodeji, což obnáší Sonos One reproduktor pro P30 a zájemci o P30 Pro pak k tomuto reproduktoru dostanou i bezdrátovou nabíječku. Předprodeje jsou plánované do 8. dubna, takže se dá logickou úvahou tipnout právě toto datum k zahájení globálních prodejů. Samozřejmě netušíme, zda se to bude vztahovat i na náš trh, ať už se jedná o datum prodejů nebo zmíněné bonusy. Tak se nechme překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.