Před dvěma dny uvedla značka Redmi levný telefon Xiaomi Redmi 7. Má sice mírně nižší specifikace než jeho bratři Redmi Note 7 a Note 7 Pro, ale velký důraz byl u něj kladen na baterii a její výdrž. Kapacita akumulátoru je 4000 mAh a CEO Xiaomi, Lei Jun, se na čínském Weibo rozvyprávěl o její výdrži a dalších podrobnostech.

V podstatě potvrdil to, co řekl už šéf Redmi, Lu Weibing, při představovačce Xiaomi Redmi 7. Baterie by měla v pohotovostním režimu vydržet až půl měsíce. Má totiž novou grafitovou anodu s vysokou chemickou stabilitou. Navíc telefon využívá speciální software pro AI podporu inteligentního řízení úspory energie.

Pokud k tomu přidáme i procesor Snapdragon 632, který také není nijak energeticky náročný, můžeme se dostat s výdrží v pohotovostním režimu na 400 hodin, nebo až na již zmíněnou polovinu měsíce.

Telefon má tedy velký předpoklad pro to, aby o něj měli potenciální kupci zájem. A určitě nezanedbatelným lákadlem bude i cena, která začíná na 104 dolarech pro nejnižší verzi a za tu nejvyšší zaplatíme 149 dolarů. Telefon se dá zatím koupit jen na čínském trhu, ale je velký předpoklad, že se brzy podívá i na další trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.