V uplynulých několika letech si výrobce Stone Technology vytvořil dobrou pověst u uživatelů díky svým robotům Mijia a Roborock Sweep S5. Dnes tato společnost oficiálně uvedla na trh novou verzi robotického vysavače, a to Xiaomi Roborock Sweep T6. Ten disponuje několika vylepšeními, včetně vylepšení kvality úklidu a snížení hluku.

Xiaomi Roborock Sweep T6 byl dnes oficiálně dán do prodeje na Xiaomi platformě s cenou 2799 juanů (cca 417 dolarů).

Xiaomi Roborock Sweep T6

Stone Technology, kteří produkují Xiaomi robotické vysavače, zároveň přistoupili ke změně garanční politiky, kterou můžeme vidět napříč celým Xiaomi portfoliem a nově tedy nabízejí dvouletou záruku.

Pod kapotou Roborock Sweep T6 je chipset R16 ALLWINNER, procesor TI digitálního signálu je od Texas Instruments a MCU mikroprocesor pak od ST STMicroelectronics.

LDS navigační systém Roborock Sweep T6, tedy „oči“ robotického vysavače, přicházejí s vylepšenou novou generací laserového mapovacího algoritmu, který přináší rychlejší, stabilnější a přesnější možnosti mapování a automaticky by měl rozpoznat místnosti.

Modernizovaný plánovač trasy Rock Navigation je navíc chytřejší než předchozí generace. Roborock Sweep T6 by tak měl rychleji čistit v úzkých prostorech a zlepšit účinnost čištění o 20%.

Xiaomi Roborock Sweep T6

Díky výše uvedeným dvěma aktualizacím si může systém Map Management 3.0 u Xiaomi Roborock Sweep T6 přesně uložit mapu domova uživatele hned po dokončení prvního čištění a poskytnout jim více možností čistění.

Roborock T6 dále přepracoval a optimalizoval pět jednotek redukce šumu, aby se dosáhlo nízkého hluku při vysokém sání. S novým 30,5 mm motorem se ve srovnání s předchozí generací snížila rychlost (zvýšený točivý moment), což výrazně snižuje provozní hluk. Sací výkon však tímto není ovlivněn.

Xiaomi Roborock Sweep T6

Kromě dalších vylepšení přichází Xiaomi Roborock Sweep T6 s baterií o kapacitě 5200mAh, sacím výkonem 2000 Pa, 14 typy senzorů a dalšími. Jak to bude s mezinárodní dostupností zatím nebylo zmíněno, ale díky úspěchu jeho předchůdce se jej snad brzy dočkáme i u nás. A když už mluvíme o robotických vysavačích, možná by nebylo od věci zmínit, že existují i robotické vysavače bazénů, jejichž přehled (některých z nich) si můžete projít zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.