Telefon Oppo Reno bude sice uveden až 10. dubna/apríla, ale vzhledem k tomu, že by mělo jít o poměrně našlapaný přístroj, není nouze o podrobnosti o jeho hlavní přednostech. Ty ve valné většině postuje na čínské Weibo vice prezident Oppo, Brian Shen.

Tentokrát dává na vědomí, že Oppo Reno bude mít velmi úzkou bradu, konkrétně 3,5 mm. Dala by se tak srovnat s tloušťkou brady u Oppo Find X, kde měl spodní rámeček pouhé 3,4 mm. A na snímku je také srovnáván s jablečným iPhone XS, který má bradu o tloušťce 3,98 mm.

Reno ovšem nemá zaoblené hrany displeje jako tomu bylo u Find X. Boční rámečky ovšem budou také úzké s tloušťkou 1,63 mm a u horního rámečku naměříme 1,8 mm. Díky tomu bude mít Oppo Reno poměr displeje vůči tělu 93,1%. Pro srovnání s Find X měl tento poměr 93,8%.

Dále se od vice prezidenta Oppo můžeme dozvědět, že Oppo Reno nebude mít bezdrátové nabíjení a dokonce nebude mít ani rychlé nabíjení SuperVOOC, jak se původně čekalo. Dostane však podporu nejnovějšího rychlého nabíjení VOOC 3.0. Podle Shena může VOOC 3.0 nabít telefon z 1% na 100% až o 23,8% rychleji než VOOC 2.0.