Vývojový tým MIUI včera spustil anketu, která uživatelům telefonů Xiaomi nabízí možnost hlasovat pro typ stavového řádku, který by rádi viděli. Zda současné řešení nebo změnu na dynamický stavový řádek. Zatímco mnoho uživatelů smartphonů se víceméně nestará o to, kde se na stavovém řádku zobrazují ikony, pro ostatní je to důležitá věc. V aktuální verzi MIUI s waterdrop designem, se na levé straně aktuálně zobrazuje ztlumení, budík a další ikony. Když jsou tedy všechny funkce aktivní současně, máme zahlcenou levou část stavového řádku, zatímco pravá je prázdná.

A tato situace vyvolala spoustu negativních ohlasů od uživatelů. I když je na pravé straně volné místo, ikony vypsané výše, jako je ztlumení zvuku a budík, se na pravé straně nezobrazí. Subjektivně existuje pocit, že využití prostoru není dokonalé. Z tohoto důvodu plánuje vývojový tým MIUI změnit stav na „Dynamické zobrazení stavového řádku v případě waterdrop desingu“.

dynamický stavový řádek

Jednoduše řečeno, ztlumení, budík a další ikony budou umístěny vpravo, pokud je napravo volné místo. K tomu ale dojde pouze v případě, kdy je levá strana plná.

Ale i s dynamickým stavovým řádkem může dojít k problému. V případě dynamického procesu zobrazení mohou ikony migrovat mezi levou a pravou stranou stavového řádku v závislosti na situaci. A v tu chvíli člověk nemusí přesně vědět, kde kterou konkrétní ikonu hledat. Z výsledků průzkumu, který Xiaomi provedlo, vyplývá, že stávající řešení podporuje 44,6%, zatímco nové dynamické řešení stavového řádku podporuje 55,4% hlasujících. Aktuálně to tedy vypadá, že Xiaomi implementuje dynamický stavový řádek pro waterdrop design. A jaké řešení preferujete vy? Dejte nám vědět v komentářích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.