Mašinérie nově samostatné značky Redmi se pomalu začíná dostávat do provozních otáček a po velmi úspěšné trojici Redmi Note 7, Note 7 Pro a Redmi 7 se možná už brzy dočkáme dalšího modelu. V certifikačním procesu Wi-Fi Alliance se totiž objevil i zbrusu nový telefon Redmi Y3 s modelovým číslem M1280FG6. Na první pohled nám „řada Y“ mnoho neřekne, ale to je jen klam protože jsme v minulosti měli možnost předchůdce z této linie vidět i u nás.

Zmíněným předchůdcem je totiž Xiaomi Redmi S2, který by lehce specializovaným modelem zaměřeným na vylepšený přední selfie fotoaparát. Na některé světové trhy se totiž dostal pod označením Redmi Y2, čímž je pak záhada jednoduše vyřešena. S největší pravděpodobností se tak Redmi Y3 bude prodávat (asi opět i u nás) jako Redmi S3 a dá se očekávat, že se bude znovu snažit zaujmout důrazem na selfie fotografie. Uvidíme kolika megapixely a funkcemi nás ohromí.

Z dalších specifikací jsme se toho z certifikačního procesu moc nedozvěděli, protože je v popisu zmíněn pouze systém Android 9.0 s MIUI 10. Toť vše. Půjde určitě opět o velmi dostupný model, protože jak známo Redmi převzalo veškeré ambice a snahy Xiaomi pro nižší a střední třídu. Takže se dá s trochou fantazie čekat zhruba něco na úrovni Note 7, ale s lepší selfie kamerkou. Příští týdny napoví.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.