Xiaomi slíbilo, že nezapomene na své starší smartphony a nadělí jim Android Pie v podobě nové aktualizace MIUI 10. Dnes se nám tento seznam navýšil o další kousek a to o Xiaomi Mi 8 Lite (naše recenze zde). Dříve byl MIUI nad Android Pie exkluzivní pouze pro některé z čínských verzí ROM u Xiaomi telefonů, nicméně Poco F1 byl výjimkou, protože obdržel Global verzi aktualizace na Android 9. Nyní se tedy připojuje další zařízení prémiové střední třídy.

Beta testování na Android 9 Pie začalo v již prosinci loňského roku a čínské verze Mi 8 Lite byly jedněmi z mála smartphonů, u kterých se o této aktualizaci uvažovalo. Naštěstí nezůstalo jen u čínských verzí a aktualizace se právě řítí na Global verze Xiaomi Mi 8 Lite v podobě MIUI 10.2.2.

MIUI 10.2.2.

A pokud by si někdo chtěl připomenout specifikace tohoto zajímavého telefonu, tak ani jej neochudíme. Mi 8 Lite pohání Snapdragon 660 a má buď 4 GB nebo 6 GB RAM. Dále má zajímavou 24MP přední selfie kameru a 12MP + 5MP zadní duální kamerové kombo. Jedná se o poměrně levný telefon, s ohledem na jeho parádní vzhled a celkové specifikace. No a nyní, po aktualizaci na Android Pie, může být telefon pro někoho ještě zajímavější.