Společnost Oppo představila na Tchaj-wanu telefon Oppo A5s. Ten by měl být jen jakousi další verzí přístroje Oppo A5, který byl uveden loni v červenci/júli. Na rozdíl od loňského modelu byl původní procesor Snapdragon 450 nahrazen čipsetem Helio P35. Došlo i k dalším, spíše kosmetickým úpravám.

První malou změnou je použití drobného kapkovitého výřezu nad 6,2 palcovým LCD displejem, který má rozlišení 1520×720 pixelů. Ve výřezu najdeme přední 8 MPix kameru. Zadní fotoaparát je duální a tvoří jej snímače 13 MPix a 2 MPix. Modul je uložen horizontálně v levém horním rohu.

Další změnou je velikost RAM paměti, která má v případě Oppo A5s 3 GB. Interní paměť má 64 GB a lze ji dále rozšířit až o 256 GB. Baterie má kapacitu 4230 mAh bez podpory rychlého nabíjení. Telefon běží na dnes již mírně postarším operačním systému Android 8.1 Oreo s nadstavbou ColorOS 5.2.

Oppo A5s bude nabízen v černé a červené barvě. Dostupnost telefonu ani jeho cena zatím oznámeny nebyly. Ovšem vzhledem k tomu, že jeho starší sourozenec se prodával za zhruba 226 dolarů je velmi pravděpodobné, že cena letošního modelu bude přibližně stejná, nebo nižší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.