Letošní řada Huawei P30 se stane oficiální už za týden. Je tedy pořád dost času na nějaké ty informace o telefonech Huawei P30 a P30 Pro. Dnes se podíváme na jejich evropské ceny. Ty na svém twitterovém účtu zveřejnil známý tipař Roland Quandt.

Ceny má údajně z důvěryhodného zdroje, takže by se jim snad i dalo věřit. Quandt tvrdí, že evropské ceny Huawei P30 a P30 Pro se u jejich vyšších verzí budou točit kolem 1000 euro. V některých evropských zemích budou telefony navíc dodávány s dárkovým balíčkem.

Jak by tedy cenovky mohly být nastaveny? Huawei P30 s 128 GB interního úložiště by měl přijít na 749 euro. U Pro verze už ale budeme muset sáhnout hlouběji do kapsy. P30 Pro se 128 GB vnitřní paměti by měl stát 999 euro a jeho verze s 256 GB by mohla stát 1099 euro. Cena P30 Pro v nejvyšší verzi s 512 GB zatím známá není.

Nejlevnější bude Lite verze, jejíž cena se odhaduje na 370 euro. Jako kompenzace by tak mohl být dárkový balík, který by měl údajně obsahovat rychlou bezdrátovou nabíječku v hodnotě 59,99 euro a Sonos One speaker v hodnotě 229 euro. Balíček však dostanou kupci jen v některých zemích a stejně tak se ceny telefonů mohou v jednotlivých státech lišit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.