Včerejší představovací konference značky Redmi v Pekingu nám odhalily nejen novinkové Redmi 7 a Redmi Note 7 Pro, ale i některé doplňkové kousky jako sluchátka Redmi AirDots nebo chytrá pračka Redmi 1A. Při této příležitosti se také šéf značky Lu Weibing rozhovořil o cenových plánech do budoucna a jde rozhodně o velmi zajímavé informace. Samostatnost Redmi na mateřském Xiaomi je totiž stále ještě poměrně čerstvá a veřejnost tak stále lehce tápe v orientaci.

Podle Lu Weibinga bylo dle původních plánů Redmi plánováno opravdu jen pro velmi levné telefony s maximální cenou kolem 1000 juanů (tedy asi 149 dolarů). To se samozřejmě velmi rychle změnilo a momentálně je na špici Redmi Note 7 Pro za 1599 juanů (asi 238 dolarů), což ale rozhodně nebude strop. Už v minulosti se zástupci Redmi vyjádřili. že se nebojí do budoucna ani vlajkových modelů, přičemž se očekává nárůst maximální ceny těchto kousku na 2000 juanů (asi 298 dolarů) nebo dokonce 2500 juanů (asi 372 dolarů).

Tím se pomalu Redmi začnou překrývat s některými modely Xiaomi a s největší pravděpodobností se tak dočkáme podobné symbiózy jako Huawei/Honor, což znamená i bratrovražedné souboje na trhu. Při plánovaném zvyšování cen Xiaomi se tak Redmi má stát ideální volbou s poměrem cena/výkon, při zachování vysoké kvality. Asi také nepůjde o razantní změny přes noc, protože i přes proklamované zvýšení cen je například Xiaomi Mi 9 stále orientováno cenově velmi vstřícně v porovnání s konkurencí. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.