Telefon Xiaomi Mi 9 vzbudil velký rozruch a během prvních prodejních kol bleskově zmizel. Společnost, přestože tvrdila, že je na prodeje dokonale připravena a má naskladněno dostatečné množství přístrojů, velký zájem fanoušků prostě neustála. A musela navýšit výrobní kapacity a na poslední chvíli zrušila i prodeje telefonů Mi 9 SE a Mi 9 Transparent Edition.

I u těch prý údajně zásoby nejsou dostatečné. Další prodej by měl vypuknout zítra, ale jisté to zatím není. To je ovšem voda na mlýn přeprodejců, kteří pružně zareagovali na nedostatek Xiaomi Mi 9 a prodávají jej až o 500 jüanů (75 dolarů) dráž, než je jeho oficiální cena 2999 jüanů (443 dolary). Jistě, tato praxe není ničím novým a mnozí z nás se s ní setkali.

Xiaomi Mi 9 ve verzi 6 GB RAM a 128 GB interní paměti aktuálně u přeprodejců můžete vidět s cenovkou 3500 jüanů (521 dolarů). A pokud Xiaomi i zítra zruší naplánované prodeje, můžou přeprodejci cenu ještě víc zvednout. Prostě stala se chyba a tu uznal i prezident Xiaomi, Lin Bin. Připustil, že došlo k chybě v interním procesu řízení společnosti. Většina zaměstnanců společnosti je proškolena tak, aby bylo možno tuto situaci zvládnout a zavést zdravý proces vývoje a výroby.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.